Zasady przedłużania pożyczek

Zasady dotyczące przedłużenia okresu spłaty pożyczki

Przede wszystkim – przedłużenie pożyczki nigdy nie jest automatyczne. Jeżeli nie spłacimy pożyczki w terminie, a wcześniej nie sygnalizowaliśmy, że chcemy ją przedłużyć, rozpocznie sie standardowa egzekucja długu – taka sama, jakbyśmy pożyczki nie spłacili celowo. Przedłużenie pożyczki to zawsze jakieś dodatkowe opłaty – nie będzie na pewno taniej, niż przy „pierwszym” pożyczaniu. I jeżeli chcemy przedłużyć pożyczkę, to nie wystarczy wcześniej o tym poinformować pożyczkodawcę – należy w pierwszej kolejności uiścić opłaty należne za już otrzymaną pożyczkę.

Przedłużenie terminu spłaty pożyczki odbywa się zazwyczaj poprzez aneks do zawartej wcześniej umowy, w którym ustalane są nowe warunki spłaty pożyczki. Przedłużenie pożyczki krótkoterminowej na kolejny okres jest zwykle możliwe pod warunkiem spłaty odsetek, składki ubezpieczeniowej i prowizji za przedłużenie okresu spłaty pożyczki. Należy także o chęci przedłużenia pożyczki poinformować pożyczkodawcę.

Koszty

Nie jest tajemnicą, że firmy pożyczkowe znaczną część dochodów uzyskują z przedłużania terminów spłaty pożyczek już udzielonych. Prosta i wnikliwa obserwacja prowadzi do konkluzji, że zawsze jest taniej najpierw spłacić starą pożyczkę, a potem wziąć kolejną, niż przedłużać termin spłaty pożyczki już nam udzielonej. Warto więc dążyć do takiego stanu, w którym przynajmniej na chwilę nie mamy żadnego długu, gdyż to pozwala nam otrzymać – jeżeli jest to konieczne – następną pożyczkę po mniejszych kosztach.

Pierwsza pożyczka – druga pożyczka

Warto zwrócić uwagę na fakt, że obecnie w 3 firmach – Vivus, Via SMS oraz Net Credit pierwsza pożyczka jest całkowicie bezpłatna. Oznacza to, że po okresie, na jaki pożyczka została nam udzielona, oddać musimy tylko i wyłącznie dokładnie tę samą kwotę, którą pożyczyliśmy (stan na dzień: 15.12.2012 r.). Oczywiście, w każdej innej firmie pożyczkowej pierwsza pożyczka jest płatna. A już bez względu na firmę – nie ma takiej, która również i drugiej pożyczki udzielałaby za darmo. Jeżeli już jesteśmy klientem jakiejś firmy, która udziela pierwszej pożyczki gratis, kolejna będzie na pewno płatna.

Szczegółowe koszty pożyczki pierwszej, kolejnej oraz przedłużenia

W menu po lewej stronie przedstawione są aktualne oferty najkorzystniejszych pożyczek, podzielone według kwoty pożyczki, od 100 zł przez kolejne kwoty zwiększane co 100 zł, aż do 1000 zł. W odpowiednich działach możesz się dowiedzieć, gdzie można dostać daną pożyczkę najtaniej – są one tam posegregowane według pełnego kosztu pożyczki. Dowiesz się również, jakie jest ich RRSO, oraz ile wynoszą dokładnie opłaty. Sprawdź, a dowiesz się, gdzie jest najtaniej.

Dodaj komentarz