Chwilówki – najwyższe kwoty pożyczki

Zestawienie firm, które pożyczają najwięcej – 9 stycznia 2015 r.

Firmy pożyczkowe już dawno przestały udzielać chwilówek na kwoty tylko do 1000 zł. Obecnie łatwo można pożyczyć kilka tysięcy, a najlepsi pożyczają nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Poniżej zestawienie firm pożyczkowych, które pożyczają co najmniej 5000 zł.

Vanquis bank

Wypada zacząć od Vanquis bank , bo to oni pierwsi pożyczali duże kwoty na długie okresy. Obecnie można otrzymać od nich kartę kredytową z okresem bez odsetek do 56 dni, a z pieniędzy można korzystać, zanim nawet dostanie się kartę. Początkowy limit kredytowy to od 500 do 3700 zł, z możliwością wzrostu do aż 15 000 zł. Do otrzymania pożyczki wystarczy dochód ze wszystkich, dowolnych źródeł w wysokości co najmniej 700 zł, oraz – dowód osobisty. Należy spłacać co najmniej 6 % kwoty zadłużenia miesięcznie, a karta kosztuje tylko 9,95 zł na miesiąc. Można wstrzymać spłatę długu na 12 miesięcy, lub – bez podawania powodów – 2 razy w roku można mieć wakacje kredytowe, czyli nie spłacać raty. Oprocentowanie jest bardzo małe – wynosi tylko 16 %, niskie jest także RRSO – na poziomie tylko 48,29 % dla kwoty 1100 zł, czyli kilka razy mniej, niż w firmach udzielających chwilówek. Przykładowy całkowity koszt pożyczenia 1100 zł na 12 miesięcy to tylko 272,36 zł. Decyzję o przyznaniu karty wydają w 1 minutę, a dług można spłacać przelewami lub wpłatami na poczcie. Ogłaszają, że pomagają osobom w trudnej sytuacji finansowej, często akceptując wnioski osób o niskim poziomie wiarygodności kredytowej.
A jeżeli ktoś ma opory przed posiadaniem karty kredytowej, Vanquis bank umożliwił wzięcie pożyczki odnawialnej . Można otrzymać od 1100 do 5500 na okres od roku do 5 lat (limit może być podwyższony, jeżeli terminowo spłaca się raty). Miesięczna opłata wynosi od 9,95 zł, a RRSO w przykładzie reprezentatywnym to 91,16 %. Można odroczyć płatność, wybrać wysokość raty, a odsetki płaci się tylko od wykorzystanej kwoty.

Zaplo

Dużo pożycza też Zaplo. Udzielają chwilówek na dłuższe okresy, czyli od 3 do 12 miesięcy, w kwocie od 500 do 7000 zł, za pierwszym razem – do 1600 zł. Spłata w elastycznych miesięcznych ratach. Przy rejestracji należy podać swoje dane, przelać 1 grosz i czekać na przelew pożyczki, który powinien być na koncie w 15 minut. Firmie zaufało już ponad 3,5 miliona klientów w 12 krajach Europy.

Moto Pożyczka

Jeżeli masz samochód i możesz go zastawić, to taką usługę proponuje Moto Pożyczka. Można dostać do 50 000 zł na okres do 2 lat.

Zaimo

Wysokie kwoty rozdaje też Zaimo, serwis niemieckiej spółki Kreditech. Przede wszystkim dbają o swoją wiarygodność – obiecują, że nie ma tu żadnych ukrytych opłat. Pożyczają od 500 do 6000 zł, a spłatę rozkładają na raty – od jednej do dwunastu, czyli można spłacać pożyczkę przez 1 rok. Pieniądze wypłacają w 10 minut bez względu na bank, bez okazywania żadnych dokumentów, koszty niższe niż u większości konkurencji.

In Credit

Jeżeli musisz pożyczyć dużo na 1 miesiąc lub dłużej, warto skorzystać z pomocy In Credit. Udzielają pożyczki w kwocie 500 lub 1000 zł, na okres od 1 do 24 miesięcy. Jeżeli pożyczkobiorca zdobędzie ich zaufanie, mogą pożyczyć nawet do 5000 zł na 2 lata. RRSO w przedziale od 63,57 % do 159,50 %, a więc na tle konkurencji – bardzo niskie. Wystarczy mieć dostęp do internetu i konto w banku. Wiarygodni – firma należy do Związku Firm Pożyczkowych.

Takto

Bardzo proste zasady obowiązują w polskiej firmie Takto. Można u nich pożyczyć kwotę od 500 do 10 000 zł, na okres od 3 do 24 miesięcy. Umowę zawiera się przez telefon lub kuriera – nie trzeba ruszać się z domu. Pieniądze przelewają w ciągu 48 godzin, i można mieć złą historię kredytową. Uwaga – nie musisz mieć własnego konta bankowego – pożyczkę można odebrać na poczcie.

Pożyczkomat

Dużo pożycza także Pożyczkomat, dziecko czeskiej firmy Friendly Finance Ltd, działającej również w 6 innych krajach Europy. Pożyczają od kwot bardzo małych – już od 50 zł, do 5000 zł, na okres od 5 do 31 dni, przelewem w 10 minut. Należy mieć telefon i konto bankowe – konieczny jest przelew 1 grosza do rejestracji w serwisie. Bardzo dokładnie sprawdzają klienta – nie można figurować w żadnym rejestrze dłużników.

Profi Credit

Dużo i na długo pożycza Profi Credit – nawet do 25 000 zł, na okres do 4 lat, zarówno osobom fizycznym, jak i przedsiębiorcom. Ale uważnie sprawdzają pożyczkobiorcę, więc byle kto takich kwot nie dostanie.

Dodaj komentarz